Forum Wirtualny Sejm po 2005 roku Strona Główna Wirtualny Sejm po 2005 roku
Sejm2005.fora.pl to pierwszy symulator Sejmu z 2005 roku
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Program Prawa i Sprawiedliwości

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny Sejm po 2005 roku Strona Główna -> Wybory / Wybory parlamentarne 2005 / Kampania ogólnopolska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paulina Hall
Prawo i Sprawiedliwość



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:17, 07 Gru 2012    Temat postu: Program Prawa i Sprawiedliwości

W miarę możliwości, skrócony program:

Cytat:
Pań­stwo
Naszym celem jest kon­so­li­da­cja i umoc­nie­nie pań­stwa, zwięk­sze­nie wyma­gań wobec ludzi mają­cych wła­dzę.
Należy roz­sze­rzyć lustra­cję, ujaw­nić wszyst­kich funk­cjo­na­riu­szy i taj­nych współ­pra­cow­ni­ków peere­low­skich służb spe­cjal­nych. Teczki osób peł­nią­cych funk­cje publiczne muszą być ujaw­nione.
Zli­kwi­du­jemy post­ko­mu­ni­styczne insty­tu­cje i uprzy­wi­le­jo­wa­nie peere­low­skich funk­cjo­na­riu­szy. Prze­bu­du­jemy spec­służby. Wpro­wa­dzimy prze­pisy zaka­zu­jące służ­bom spe­cjal­nym inge­ro­wa­nia w życie poli­tyczne. Wpro­wa­dzimy zasadę jaw­no­ści i odtaj­nimy doku­menty doty­czące histo­rii PRL-u.
Prze­pro­wa­dzimy mająt­kową lustra­cję poli­ty­ków i ich rodzin. Zre­for­mu­jemy służbę cywilną. Upo­rząd­ku­jemy sys­tem wyna­gro­dzeń.
Odpo­wie­dzial­ność dys­cy­pli­narna sędziów nie będzie fik­cją. Pro­ku­ra­to­rów skie­ru­jemy do bez­po­śred­niej walki z prze­stęp­czo­ścią. Powo­łamy Urząd Anty­ko­rup­cyjny.

Gospo­darka
Po to, żeby powsta­wały nowe miej­sca pracy konieczne jest obni­że­nie poziomu podat­ków i kosz­tów pracy.
Pro­po­nu­jemy, aby każdy przed­się­biorca two­rząc nowe miej­sce pracy otrzy­my­wał comie­sięczne potrą­ce­nia od podatku CIT.
Obni­żymy stawkę podat­kową dla osób fizycz­nych pro­wa­dzą­cych dzia­łal­ność gospo­dar­czą.
Pro­po­nu­jemy dwu­let­nie zwol­nie­nia pra­co­daw­ców z uisz­cza­nia czę­ści skła­dek na ubez­pie­cze­nia spo­łeczne za nowo­za­trud­nio­nych.
Wpro­wa­dzimy zmiany w podatku docho­do­wym od osób mają­cych dzieci.
Upro­ścimy sys­tem podat­kowy poprzez doce­lowe zmniej­sze­nie liczby sta­wek podat­ko­wych do dwóch: naj­pierw 18– i 32-procentowej, potem 18– i 28-procentowej. Sprze­ci­wiamy się podat­kowi linio­wemu 3 x 15.
Zacho­wamy wspólne roz­li­cza­nie się mał­żon­ków.
Utrzy­mamy dotych­cza­sowe stawki podatku VAT.
Zwięk­szymy wydatki na bada­nia i roz­wój, a w szcze­gól­no­ści na bada­nia pod­sta­wowe. Bar­dzo waż­nym źródłem środ­ków na dzia­łal­ność badawczo-rozwojową powinny być zwol­nie­nia podatkowe.

Rodzina
Według naszego pro­gramu miesz­ka­nio­wego Rodzina na swoim, każda rodzina powinna dys­po­no­wać samo­dziel­nym miesz­ka­niem. W ciągu naj­bliż­szych 8 lat należy wybu­do­wać od 3 do 4 milio­nów miesz­kań.
Odbiorcą pro­gramu budow­nic­twa spo­łecz­nego będą rodziny o śred­nich i niskich docho­dach, któ­rych nie stać na kupno lokalu na wol­nym rynku.
Z pro­gramu budow­nic­twa socjal­nego sko­rzy­stają osoby, któ­rych nie stać na miesz­ka­nie spo­łeczne. Budow­nic­two socjalne powinno być finan­so­wane przez gminy.
Opo­wia­damy się za zde­cy­do­wa­nym reago­wa­niem władz publicz­nych na prze­jawy naru­sza­nia ładu moral­nego. Pre­zy­dent War­szawy Lech Kaczyń­ski dopro­wa­dził do likwi­da­cji wielu agen­cji towa­rzy­skich, z czym wcze­śniej­sze wła­dze sto­licy nie potra­fiły sobie pora­dzić.

Zdro­wie
Zamie­rzamy dopro­wa­dzić do prze­bu­dowy sys­temu opieki zdro­wot­nej.
Bro­nimy kon­sty­tu­cyj­nej zasady rów­nego i spra­wie­dli­wego dostępu do świad­czeń zdro­wot­nych dla wszyst­kich obywateli.
Powstrzy­mamy lawi­nowo nara­sta­jące zadłu­że­nie szpi­tali.
Dopro­wa­dzimy do tego, że prze­ciętny eme­ryt, ren­ci­sta czy osoba prze­wle­kle chora będzie mogła kupić wię­cej leków.
Uru­cho­mimy pro­gramy pro­pa­gu­jące zdrowy tryb życia. Na ten cel prze­zna­czymy środki pocho­dzące z czę­ści podatku akcy­zo­wego, nakła­da­nego przez pań­stwo na wyroby alko­ho­lowe i tyto­niowe.

Edu­ka­cja

Nie­zbędne są daleko idące zmiany w pol­skim sys­te­mie edukacji.
Wprowadzimy system edukacji, w którym nie ma gimnazjów. Wprowadzenie ich było ogromnym błędem.
Zwięk­szymy doda­tek moty­wa­cyjny dla nauczy­cieli, zależny od ich poziomu kom­pe­ten­cji i zaan­ga­żo­wa­nia.
Szkoła zapewni uczniom pod­sta­wową opiekę medyczną i doży­wia­nie.
Wpro­wa­dzimy ceny mak­sy­malne na pod­ręcz­niki.
Wpro­wa­dzimy nowy spo­sób finan­so­wa­nia sty­pen­diów.

Kul­tura
Kul­tura naro­dowa jest naj­więk­szym skar­bem, który z naj­wyż­szą sta­ran­no­ścią należy pie­lę­gno­wać i wzbo­ga­cać.

Naszymi prio­ry­te­tami będą:
dopro­wa­dze­nie do przy­ję­cia przez nowy rząd Paktu dla Kul­tury naro­do­wej, zapew­nia­ją­cego 20-procentowy wzrost nakła­dów na kul­turę w ciągu naj­bliż­szych czte­rech lat;
stwo­rze­nie spraw­nego sys­temu mece­natu państwowego;
ścisła współ­praca z twór­cami nad polep­sze­niem kon­dy­cji kul­tury polskiej;
upo­wszech­nia­nie twór­czo­ści arty­stycz­nej oraz dostępu do kultury;
ochrona mediów publicznych.

Poli­tyka spo­łeczna
Będziemy pro­wa­dzili aktywną poli­tykę spo­łeczną. Zerwiemy z dotych­cza­sową prak­tyką ukła­dów i korup­cji. Zapew­nimy Pola­kom bez­pie­czeń­stwo i podobne warunki życio­wego startu. Szcze­gól­nego wspar­cia potrze­bują osoby star­sze, samotne, nie­peł­no­sprawne i wyklu­czone oraz osoby samot­nie wycho­wu­jące dzieci. Pożytki pły­nące z prze­mian obejmą także mniej zamożną część społeczeństwa.

Rol­nic­two
Celem naszej poli­tyki rol­nej wobec wsi i rol­nic­twa będzie poprawa poziomu życia rodzin rol­ni­czych oraz innych miesz­kań­ców obsza­rów wiej­skich.
Zamie­rzamy zarzą­dzać gospo­darką żywno­ściową kon­tro­lu­jąc rela­cje eko­no­miczne i prawne pomię­dzy ogni­wami: surow­co­wym, prze­twór­czym i han­dlem. Wyeli­mi­nu­jemy korup­cję i dra­styczne, nie­uza­sad­nione dys­pro­por­cje w zyskach pomię­dzy tymi ogni­wami.
Powró­cimy do nego­cja­cji o wiel­ko­ści dopłat i kie­run­kach ich sto­so­wa­nia.
W ramach umów z UE wzmoc­nimy ochronę rodzi­mego rynku pro­duk­tów rol­nych. Dopro­wa­dzimy do włą­cze­nia pol­skich ryn­ków rol­nych do jed­no­li­tego rynku UE oraz do utrzy­ma­nia i zwięk­sze­nia eks­portu pol­skich pro­duk­tów rol­nych. Będziemy udzie­lać wspar­cia rol­ni­kom podej­mu­ją­cym inwe­sty­cje z zakresu dosto­so­wa­nia gospo­dar­stwa do stan­dar­dów UE.

Sport
Zwy­kli ludzie upra­wia­jący sport to mniej­sze nakłady na służbę zdro­wia, mniej pato­lo­gii i lep­sze per­spek­tywy roz­woju. Sport wyczy­nowy to duma z suk­ce­sów pol­skich zawod­ni­ków na are­nach olim­pij­skich i mistrzo­stwach świata.
Powo­łamy Mini­ster­stwo Sportu.
Nie­peł­no­sprawni będą mieli moż­li­wość podej­mo­wa­nia stu­diów spor­to­wych oraz korzy­sta­nia ze świad­czeń olim­pij­skich dla meda­li­stów para­olim­piad.
Przy­wró­cimy zasady posza­no­wa­nia prawa w spo­rcie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny Sejm po 2005 roku Strona Główna -> Wybory / Wybory parlamentarne 2005 / Kampania ogólnopolska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin